دسرها

دسرهای تابستانی ساده

اگر اهل خوردن شیرینی‌جات و دسر باشید، اسم باقلوا بستنی زیاد به گوشتان خورده و حداقل یکبار مزه آن را در کافی‌شاپی که دسرهای ترکی سرو میکند، چشیده‌اید. یا گاهی که در منزل بستنی میل می‌کنید، چند عدد بیسکویت اورئو را روی آن قرار داده و میل کرده اید. اما آیا وقتی شیرینی‌های قنادی رضا را می‌خرید یا وقتی به صفحه شیرینی‌های قنادی نگاه می کنید و از خرید برخی شیرینی‌های مورد علاقه خود به دلیل گرمای هوا منصرف می شوید،با خودتان فکر کرده‌اید که چطور می‌توانید شیرینی دلخواهتان را به یک دسر تابستانی خوشمزه تبدیل کنید؟

امروز همراه شما هستیم تا بهترین نحوه سرو شیرینی‌های موردعلاقه‌مان در فصل تابستان  را با هم یاد بگیریم.

این دسرهای ترکیبی و بسیار سریع و آسان که به شما آموزش می‌دهیم توسط خوش‌ذوق‌ترین همراهان قنادی رضا پیشنهاد داده شده‌اند.

بخش اول: سرو شیرینی‌های نرم با بستنی

کلوچه گردویی و بستنی وانیلی

کلوچه‌ها از قدیم‌الایام جزء پایه‌های ثابت دسر حاوی بستنی بوده‌اند.  وقتی در فصل تابستان عطر خوش کلوچه گردویی به مشامتان می‌رسد و در اوج گرما دلتان می‌خواهد باز هم شیرینی با ادویه‌جات گرم بخورید، محال است در کنارش حداقل یک اسکوپ بستنی وانیلی سفارش ندهید. طعم خوش دارچین و هل همراه با دانه های ریز گردو که زیر دندانتان می‌آید، در کنار طعم خنک و شیرین بستنی، حس تابستانی خنک و دلچسب به شما می‌بخشد.

کلوچه گردویی و بستنی وانیلی

کلوچه گردویی را می‌توانید از این صفحه تهیه کنید.

حاج کریمی و بستنی وانیلی

شیرینی حاج کریمی، نوعی کلوچه بسیار خوشمزه قزوینی، اما کمتر شناخته است که مانند کلوچه شامل ادویه‌جات گرم و معطر و مواد مغذی گردو و بادام است. این شیرینی نیز بسیار معطر و خوش‌طعم است و همچون کلوچه علیرغم طبع گرمی که دارد، مقاومت در برابر آن حتی در فصل گرما دشوار است. به همین دلیل خوردن یک اسکوپ بستنی ساده در کنار یک عدد شیرینی حاج کریمی می‌تواند چاره‌ساز باشد.

کلوچه حاج کریمی و بستنی وانیلی

شیرینی حاج‌کریمی را می‌توانید از این صفحه تهیه کنید.

باقلوا بستنی

باقلوا بستنی، دسری که هرگز نمی‌شود در برابر آن مقاومت کرد.  این ترکیب دلچسب به تنهایی یک نوع دسر است که بیشتر آن را در باقلواهای ترکی ‌می‌بینید.

اما به شما قول می‌دهیم اگر فقط یکبار باقلواهای قزوین را در کنار بستنی سرو کنید، آنقدر عاشقش می‌شوید که این دسر ساده و سریع را در اولویت دسرهای مورد علاقه خود قرار خواهید داد.

اگر عاشق آن صدای ترد هستید، باقلوا گل انتخاب خوبی است. اما اگر دوست دارید شیرینی همراه با بستنی در دهانتان آب شود، باقلوا لوز قزوین گزینه‌ی مناسب شما خواهد بود.

اگر شیرینی زیاد ترکیب باقلوا و بستنی را دوست ندارید، در انتخاب باقلوا  لوز دقت کنید که باقلوای سنتی میزان شکر بیشتر و باقلوای سفارشی قنادی رضا شکر کمتری دارد. شکر باقلوای اعلا نیز حد وسط این دو است.

بستنی پیشنهادی برای این دسر نیز بستنی ساده(وانیلی) است. زیرا باقلوا لوز به اندازه کافی طعم پسته و زعفران و بادام می‌دهد. بستنی لیمویی و کره‌ای نیز انتخاب‌های خوبی هستند.

باقلوا بستنی

انواع باقلوا را می‌توانید از این صفحه تهیه کنید.

نان چای نرم

شیرینی‌های کم‌شیرین که بافتی نرم شبیه به کلوچه یا نان دارند، همیشه گزینه خوبی برای سرو در کنار بستنی هستند. یکی از این شیرینی‌های منتخب، نان چای نرم است. این نان با شیرینی بسیار کم و طعم کره مرغوبی که دارد در کنار بستنی‌های ساده، کره‌ای، نسکافه‌ای و مانند اینها، دسر بسیار دلپذیری خواهد بود که می‌توانید در وعده عصرانه یا بعد از غذا میل کنید.

نان چای نرم و بستنی

نان چای نرم را می‌توانید از این صفحه تهیه کنید.

نان اصفهانی قزوین

به جرات می‌گوییم که این نان یکی از خوشمزه‌ترین نان‌هایی است که در هر جایی به راحتی  نمی‌توانید  پیدا کنید. نان اصفهانی قزوین به دلیل استفاده از شیره خرما به جای شکر(فقط به اندازه شکل‌دهی خمیر و به میزان بسیار کم شکر در آن استفاده شده است)، یک نان رژیمی است که می‌شود به تنهایی در وعده صبحانه یا به عنوان میان‌وعده مصرف کرد. این نان(شیرینی) نیز به دلیل استفاده از شیره خرما طبعی نسبتاً گرم دارد و ممکن است باب میل عده‌ای در فصل تابستان نباشد. اما اگر این نان بسیار خوشمزه را با بستنی میل کنید، چنان خنکای شیرینی در وجودتان جاری میشود که حتی در اوج گرما هم آن را از لیست میان‌وعده یا عصرانه خود حذف نخواهید کرد.

نان اصفهانی قزوین با بستنی

نان اصفهانی قزوین را می‌‌توانید از این صفحه تهیه کنید.

نان خرمایی

این شیرینی نیز از شیرینی‌‌‌هایی است که معمولاً در فصل زمستان بسیار مورد توجه قرا میگیرد. و شاید تا پیش از خواندن این مطلب، اگر کسی پیشنهاد خرید نان خرمایی را به شما می‌‌داد، با اطمینان‌خاطر توصیه‌اش را  نادیده می‌گرفتید. اما باید به شما بگوییم این نان کوچک که بی‌شباهت به کلوچه نیست و با مواد مغذی خرما و ادویه‌جات سالم پُر شده است، در کنار بستنی ساده یک دسر بسیار خوشمزه خواهد بود که  حتی در اوج گرمای تابستان دست از آن نمی‌کشید.

نان خرمایی قزوین و بستنی

نان خرمایی را می‌توانید از این صفحه تهیه کنید.

حلوا و بستنی

آخرین دسر ترکیبی که معرفی می‌کنیم، حلوا بستنی است. این دسر نیز مانند باقلوا بستنی در برخی کافی‌شاپ‌ها سرو می‌شود. یا بعضی افراد که مهارت شیرینی‌پزی و آشپزی دارند، در خانه تهیه می‌کنند. اما آماده کردن حلوا زمان‌بر است و البته مهارت خاص خودش را دارد تا یک حلوای خوش‌طعم و لطیف بدست بیاید. به همین دلیل پیشنهاد ما برای این دسر حلواهای آماده است، اما نه هر حلوایی!

حلوای مناسب این دسر ترکیبی حلوا توپی است. حلوا توپی‌های قنادی رضا در دو طعم ساده و زعفرانی وجود دارند. به همین دلیل در انتخاب بستنی بهتر است بستنی متضاد با حلوا را انتخاب کنید. مثلاً اگر حلوای شما ساده است، از بستنی زعفرانی، و اگر حلوا زعفرانی است، از بستنی ساده و سفید استفاده کنید که هم دسر شما را زیباتر می‌کند و هم طعم بهتری به آن می‌دهد.

حلوا بستنی

حلوای زعفرانی و بستنی وانیلی ساده

حلوا توپی را می‌توانید از این صفحه تهیه کنید.

امروز با هم  در این مطلب،  چند دسر ترکیبی “شیرینی‌های نرم با بستنی” را یاد گرفتیم. نوع بستنی‌هایی که در کنار هر شیرینی معرفی کردیم، بستنی‌هایی بودند که توسط چندین نفر از انسانهای خوش‌ذوق و علاقه‌مند به هنر دسر و شیرینی‌پزی تست شده‌اند. اما از آنجایی که ذائقه‌ها متفاوت است، شما می‌توانید در کنار هر شیرینی بستنی دلخواه خود را میل کنید. و حتی  علاوه بر شیرینی‌های پیشنهادی، ترکیب ابتکاری خود را برای تهیه دسر بکار ببرید.

اگر پیشنهاد جدیدی دارید، باعث خوشحالی‌مان خواهد بود که با ما در میان بگذارید.

5 دیدگاه در “دسرهای تابستانی ساده

 1. فریده گفت:

  کلوچه بستنی عاشقشم. حس نوستالژیک!

 2. سعید گفت:

  سپاس از پیشنهاد شما

 3. مطلق گفت:

  حلوا بستنی را خورده ام . بسیار طعم خوبی میدهد

 4. رضا گفت:

  دیروز نان چایی رو با بستنی خوردیم. خیلی چسبید

 5. راضیه گفت:

  شیرینی گردویی هم با بستنی خوشمزه است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *