نکات آشپزخانه

ابزار ضروری برای تهیه کیک و شیرینی

وردنه

اگر مبتدی هستید  و تازه وارد دنیای پخت و پز شده‌اید، احتمالاً اولین چیزی که ذهنتان را درگیر می‌کند، این است که به چه تجهیزاتی در آشپزخانه خود نیاز دارید. در اصل،  ابزارهای زیادی برای پخت‌و‌پز وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا به راحتی آشپزی کنید، اما  شاید همه آنها مورد نیاز شما نباشند. مثلاً برای پخت نان و شیرینی فقط به چند وسایل اصلی نیاز دارید.بنابراین برای راحتی شما، ما در این مطلب لیستی از ابزارهایی که هر شیرینی‌پز لازم دارد و باید در آشپزخانه خود داشته باشد، آماده کرده‌ایم.

وسایل ضروری مورد نیاز در آشپزخانه

 

وسایل اندازه‌گیری

اندازه‌گیری برای پخت بسیار مهم است. به ندرت پیش می‌آید که بر اساس حدس و گمان و به صورت تقریبی از مواد در پخت‌و‌پز استفاده کنید. اکثر دستورات آشپزی، به خصوص کیک و شیرینی، به دقت کافی در اندازه‌گیری مواد نیاز دارند. و این یعنی شما به ابزارهای اندازه گیری در آشپزخانه خود نیاز دارید. پیمانه‌های اندازه‌گیری عمدتاً برای اندازه‌گیری مواد خشک یا جامد استفاده می‌شوند، آنها معمولاً در اندازه‌های ۱ پیمانه، ½ پیمانه، ⅓ پیمانه و ¼ پیمانه هستند.

پارچ‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی شفاف را معمولاً  پارچ اندازه گیری می‌نامند که بیشتر برای اندازه گیری مایعات استفاده می‌شود. این ابزارهای پارچ مانند معمولاً شفاف هستند که یک سری اعداد  اندازه گیری در کناره‌ی آنها درج شده است. و در مقایسه با لیوان و فنجان می‌توانند مقادیر بیشتری مایع را در خود جای دهند.

 در کنار این دو مدل پیمانه، همچنین به چیز کوچکتری برای اندازه گیری نیاز دارید و اینجاست که قاشق‌های اندازه گیری وارد می‌شوند. این ابزارهای قاشق مانند  دارای استانداردی هستند که برای اندازه‌گیری مقادیر کمی از مواد خشک و مرطوب طراحی شده‌اند.

وسایل اندازه‌گیری

همزن دستی یا برقی

هنگام ترکیب مواد، نیاز است که به قوام مشخصی برسید و گاهی برای رسیدن به غلظت مشخص و یا ترکیب مواد با یکدیگر مجبورید ساعتها با چنگال به هم زدن ادامه دهید.

در اینجاست که همزن به کمک شما می‌آید. برای بهتر مخلوط شدن مواد و همچنین سرعت روند کار،  همزن دستی یا برقی ( یا میکسرهای برقی) بهترین وسیله هستند. وقتی می خواهید مواد خود را به صورت دستی مخلوط کنید، همزن  دستی بهترین گزینه است. این نوع همزن برای ترکیب مخلوط‌های سبک، کنترل کامل را به شما می‌دهد. همچنین زمانی که باید کاری را سریع انجام دهید این ابزار عالی است زیرا نیازی به تنظیم ندارد.

 اما برای کارهای سنگین‌تر به دستگاه نیاز خواهید داشت، مثل همزن‌های برقی متحرک یا ایستاده. میکسرهای برقی برای خمیرها و سایر مخلوط‌های غلیظ‌‌تر عالی هستند.

همزن دستی یا برقی

 قالب‌های کیک و شیرینی

هر چقدر بیشتر اهل شیرینی‌پزی باشید، به قالب‌های بیشتری با شکل‌ها و اندازه‌های مختلف نیاز دارید. مثل قالب کیک، قالب تارت، قالب کاپ‌کیک و …

 برخی از قالب‌ها به صورت مجموعه‌ای عرضه می‌شوند، اما اگر دوست ندارید، اندازه‌های مختلف از یک نوع قالب را داشته باشید، می‌توانید قالب‌های جداگانه‌ای تهیه کنید.  معمولاً قالب‌های  مستطیلی، مربعی و دایره‌ای شکل  اولین انتخاب برای هر کسی است. این نوع قالب‌ها در هر جای دنیا برای کارهای پخت و پز استفاده می‌شود و برای کیک های براونی و کیک‌های تولد عالی هستند.

اگر خیلی اهل پخت کیک هستید، پیشنهاد می‌کنم قالب‌های مخصوص مافین و کیک کوچک هم تهیه  کنید. این قالب‌ها می‌‌توانند از هر جنسی باشند، فلز یا سیلیکونی.

 قالب‌های کیک و شیرینی

انواع کف‌گیر و کاردک

کاردک‌ها مهمترین ابزارهای کار در آشپزخانه هستند و اگر دقت کرده باشید، می‌بینید که انواع مختلفی برای هر کار پخت وجود دارد. توصیه می‌کنم چند کفگیر سیلیکونی با نوک‌های مختلف تهیه کنید تا بتوانید بدون هیچ مشکلی مواد را مخلوط کنید و برش دهید.

اگر قصد کیک پختن دارید، به  چند مدل کفگیر فلزی و سیلیکونی حتماً نیاز خواهید داشت.

انواع کف‌گیر و کاردک

قاشق چوبی، قاشق قابل اعتماد قدیمی

همیشه چند قاشق چوبی را در آشپزخانه خود نگه دارید؛نه فقط برای پخت کیک و شیرینی!

 قاشق‌های چوبی ابزار همه جانبه شما در آشپزخانه هستند. آنها همه‌کاره، بادوام، انعطاف‌پذیر و ارزان هستند! متوجه خواهید شد که آنها می‌توانند برای همه چیز مورد استفاده قرار گیرند و همیشه در هر زمان که در حال پخت هستید، برایتان کاربرد خواهند داشت. قاشق‌های چوبی  جزء اولین وسایلی هستند که در آشپزخانه وجود داشته‌اند و با وجود پیشرفت تکنولوژی از صدها سال پیش تا کنون همچنان استفاده می‌شوند. همین، دلیل خوبی برای اهمیت این ابزار آشپزخانه است.

قاشق چوبی

وردنه

وردنه  نوعی نماد پخت است و در اکثر نانوایی‌ها به عنوان لوگو استفاده می‌شود. این ابزار نیز مانند قاشق های چوبی از صدها سال پیش همچنان استفاده می‌شود. کاربردش  برای باز کردن خمیر است.  و پرفروش‌ترین نوع آن، همان نوع نمادین دسته‌دار است که مورد علاقه‌ی اکثریت است.این ابزار اندازه و وزن کافی که فراهم می‌کند باعث می‌شود از باز کردن خمیر خود خسته نشوید.

 برای کارهای دقیق تر و خمیرهای نازک‌تر،  بهتر است یک وردنه مخروطی کوچکتر تهیه کنید.

وردنه

الک و غربالگر

اکثر مردم  معمولاً این دو را اشتباه می‌گیرند و  از آنها به جای یکدیگر استفاده می‌کنند. البته کاملاً طبیعی است. چون واقعاً شبیه به هم هستند. حالا ببینیم کاربرد هر کدامشان چیست. از الک برای هوادهی و  جدا کردن در مواد خشک مانند آرد یا شکر استفاده می‌شود. در حالی که غربالگر‌ها فیلترهایی هستند که برای جداسازی ذرات خارجی یا جامد از مواد مایع استفاده می‌شوند.  بهتر ات هر دوی اینها را تهیه کنید زیرا هر دو اساساً در هر آشپزخانه ای مورد نیاز هستند، اگرچه غربال عمدتاً در پخت‌و‌پز استفاده می‌شود.

الک و غربالگر

قفسه خنک‌کننده

قفسه‌های خنک‌کننده برای هر آشپزخانه‌ای ضروری هستند زیرا بسیاری از نان و شیرینی‌ها هستند که پس از پخت  نیاز به خنک  شدن دارند.

 قفسه خنک کننده یک سینی سیمی شبکه‌ای محکم است که به هوا اجازه می‌دهد تا زیر محصولات پخته شده جریان یابد و آنها را خنک کرده و از خیس شدن آنها به دلیل تراکم جلوگیری می‌کند. خنک کردن نان و شیرینی و یا کیک پخته شده به شما این امکان را میدهد که فراستینگ (خامه و کرم روی کیک و شیرینی) را به طور یکنواخت روی کیک و شیرینی خود پخش کنید.

 قفسه خنک کننده

تو‌‌قالبی پخت سیلیکونی (جایگزین کاغذ روغنی)

تو‌قالبی‌های پخت سیلیکونی از سیلیکون و فایبرگلاس مرغوب و مناسب برای مواد غذایی ساخته شده‌اند. آنها می‌توانند دمای بالا و همچنین شرایط یخ‌زدگی را تحمل کنند. آنها برای جایگزینی کاغذ روغنی در پخت و پز استفاده می‌شوند و خاصیت نچسب آنها نیازی نباشد قالب‌های پخت را قبل از استفاده از آنها  چرب کنید.فایبرگلاس درون آن گرما را مانند قالب‌های فلزی حفظ نمی‌کند و از سوختن کف محصولات پخته شده جلوگیری می‌کند.

توسط این تو‌قالبی‌ها، نیاز کمتری به استفاده از کاغذهای پوستی خواهید داشت زیرا این تو‌قالبی‌های پخت سیلیکونی قابل شستشو  هستند و می‌توانید چندین بار از آنها استفاده کنید.

تو‌‌قالبی پخت سیلیکونی (جایگزین کاغذ روغنی)

قلم‌موی شیرینی‌پزی

معمولاً در دستورات پخت نان‌ها دیده‌اید که برای طلایی شدن روی آن، یک لایه از مخلوط کره و زرده تخم‌مرغ را روی آن می‌کشند. برای انجام این کار به یک برس  یا قلم‌موی شیرینی‌پزی نیاز دارید. برس‌های شیرینی‌پزی برای آغشته کردن کف قالب‌ها  با کره یا روغن ذوب شده نیز استفاده می‌شوند. قلم‌مو‌های شیرینی‌پزی در انواع مختلفی وجود دارد اما کاربرد همه آنها یکی‌ست.

قلم‌موی شیرینی‌پزی

کاسه همزن (کاسه‌های مخصوص مخلوط کردن مواد)

برای مخلوط کردن مواد با همدیگر به چند کاسه همزن آماده نیاز دارید. کاسه‌های همزن کاسه‌های گودی هستند که برای مخلوط کردن مواد مناسب هستند. آنها در اندازه‌های مختلف وجود دارند و با مواد مختلفی مانند شیشه، سرامیک و فولاد ضد زنگ ساخته می‌شوند. البته این کاسه‌ها فقط مخصوص  مخلوط کردن نیستند. و می‌توانید به عنوان ظرف هنگام آشپزی نیز از آنها به عنوان استفاده  کنید.

کاسه همزن (کاسه‌های مخصوص مخلوط کردن مواد)

سایر وسایل مخصوص پخت و پز:

بعضی ابزاها هستند که بهتر ات در آشپزخانه موجود باشند و استفاده از آنها کارتان را راحت‌تر می‌کند اما این وسایل ضروری نیستند. و در صورت تمایل می‌توانید آنها را تهیه کنید. در زیر این وسایل را نام برده‌ایم:

تایمر

ممکن است نیازی به تایمر نداشته باشید، و بجای آن از موبایل استفاده کنید. اما از طرفی شاید کمی سخت باشد که هر بار با انگشتان پوشیده شده از خمیر به موبایل خود دست بزنید. و دوست نداشته صفحه گوشی‌تان کثیف شود.در این مواقع می‌توانید یک تایمر دیجیتال یا آنالوگ آشپزخانه تهیه کنید که به آشپزی اختصاص داده شده است تا بتوانید در حین انتظار استراحت کنید.

قیچی آشپزخانه

قیچی آشپزخانه برای هر آشپزخانه ای ضروری است و ممکن است برای باز کردن کیسه های مواد یا برش کاغذ روغنی مفید باشد.  قیچی شاید در لیست ابزار اصلی آشپزخانه نباشد اما آنقدر ضروری است که  بیشتر از آنچه فکر می‌کنید از قیچی آشپزخانه استفاده خواهید کرد.

کاغذ روغنی

اگر  توقالبی پخت سیلیکونی دارید، ممکن است کاغذ روغنی برای آشپزخانه شما لازم نباشد. اما اگر  حداقل یک رول از آن را  داشته  باشید ضرری ندارد.

لیسه

 لیسه‌های آشپزخانه قطعات صاف فولادی یا پلاستیکی هستند که در یک طرف آن دسته دارد. لبه ندارد اما می‌توانید خمیر را به راحتی با آن برش دهید. هر چند می‌توانید بجای آن از ابزار دیگری مانند چاقو یا کاردک فلزی برای برش و تراشیدن خمیر استفاده کنید، اما استفاده از لیسه‌ها بسیار راحت‌تر است.

ترازوی آشپزخانه

شاید فکر کنید  با وجود پیمانه و قاشق اندازه‌گیری نیازی به ترازوی آشپزخانه ندارید  اما  این وسیله نیز در جای خود کاربردی است و می‌توانید از ترازوهای آشپزخانه برای اندازه‌گیری‌های خیلی دقیق استفاده کنید.

همچنین این دستگاه کاربردهای دیگری علاوه بر استفاده در تهیه کیک و شیرینی دارد  و داشتن آن در آشپزخانه چندان بد نیست.


در این مطلب به معرفی ابزارهای مورنیاز که  وجودشان برای هر آشپزخانه‌ای ضروری است، پرداختیم. ممکن است تمام این وسایل برای شما ضروری نباشد و یا برعکس، ابزارهای دیگری باشند که کار با آنها برایتان راحت‌تر است و در آشپزخانه خود استفاده میکنید.

برایمان بنویسید لوازم آشپزخانه محبوب و پُرکاربرد شما در شیرینی‌پزی کدام است؟

2 دیدگاه در “ابزار ضروری برای تهیه کیک و شیرینی

  1. regim گفت:

    بهترینشان وسایل اندازه گیری هستند

  2. لیلا گفت:

    این پست برا من نوشته شده که سرگردونم وقت آشپزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *